بسته‌ بندی زعفران

تعطیلی بزرگترین کارخانه فرآوری و بسته‌ بندی زعفران در تربت حیدریه

هم اکنون بزرگترین کارخانه فرآوری و بسته بندی زعفران برای زعفران تربت حیدریه به دلیل مشکلات فرآوری تعطیل و بدون استفاده است.

به گزارش ایسنا، روز گذشته معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه، رئیس اداره امور شعب بانک ملی در خراسان رضوی، سرپرست حوزه و رئیس بانک ملی مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستان از بخش‌های مختلف  بزرگترین کارخانه فرآوری و بسته بندی زعفران در این شهرستان جهت بررسی و پیگیری مشکلات بازدید کردند.

این کارخانه با ظرفیت تولید 6 تن زعفران خشک در سال بزرگ‌ترین و مجهزترین کارخانه این محصول در جهان است.

کارخانه فرآوری و بسته بندی زعفران تربت حیدریه، در زمینی به مساحت 2.5 هکتار احداث شده که 1000 مترمربع آن به سالن‌های تولید و 1600 متر‌مربع آن به ساختمان اداری و سایر ساختمان‌های جانبی اختصاص داده شده است. همچنین این مرکز زمینه اشتغال برای 100 نفر به صورت دائمی و مستقیم در قالب متخصص و نیمه‌متخصص و 250 نفر در فصل برداشت به مدت 45 روز را در زمینه زعفران ایرانی فراهم کرده بود که مدتی است در تعصیلی به سر می‌برداین موضوع برای صنعت زعفران ایران خوب نیست.

این کارخانه مجهز به دستگاه‌ها و تجهیزات دقیق و پیشرفته است و صادرات زعفران با بسته‌بندی مختلف به سراسر جهان را انجام می‌داد. برطرف کردن مشکلات این مرکز و راه‌اندازی مجدد آن در یکپارچه‌سازی تولیدات و صادرات زعفران  به نقاط مختلف جهان با برند خراسان رضوی نقش موثری دارد.